1/1

James Krüss,  James Krüss,
La koko  Der Hahn

translated by Manfred Retzlaff

Impona estas la virkok’ kun sporoj, krest’ kaj vosto. Ĝojplene sonas ĝia vok’ je l’ frua tag-ekesto.

Der Hahn ist eine wahre Pracht

mit Schwanz und Kamm und Sporen. Er kräht uns, wenn der Tag erwacht, vergnügt was in die Ohren.

La vortoj kaj la melodi’ egalas de l’ virkoko. Ŝatatas tamen lia kri’^{2} de ni en ĉiu loko.

Er hat nur eine Melodie und stets die gleichen Worte. Und trotzdem ist sein Kikriki beliebt an jedem Orte.

Translation of the German poem “Der Hahn” by James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984-03-04.

MR-78-1 / Arg-666-1338 (2012-11-21 09:53:13)

Author of this German poem is James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02).

Arg-666-1336 (2012-11-21 09:54:24)

Pri la aŭtoro vidu la vikipediajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ James_Kr% C3% BCss kaj http: // www. jameskruess. de/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=666&version-id=1338,1336

2aŭ:

Ŝatata estas lia kri’