1/1

James Krüss,  James Krüss,
Der Hahn  La koko

tradukita de Manfred Retzlaff

Der Hahn ist eine wahre Pracht mit Schwanz und Kamm und Sporen. Er kräht uns, wenn der Tag erwacht, vergnügt was in die Ohren.

Impona estas la virkok’ kun sporoj, krest’ kaj vosto. Ĝojplene sonas ĝia vok’ je l’ frua tag-ekesto.

Er hat nur eine Melodie und stets die gleichen Worte. Und trotzdem ist sein Kikriki beliebt an jedem Orte.

La vortoj kaj la melodi’ egalas de l’ virkoko. Ŝatatas tamen lia kri’^{2} de ni en ĉiu loko.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02).

Arg-666-1336 (2012-11-21 09:54:24)

Pri la aŭtoro vidu la vikipediajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ James_Kr% C3% BCss kaj http: // www. jameskruess. de/ .

Traduko de la Germana poemo “Der Hahn” de James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-03-04.

MR-78-1 / Arg-666-1338 (2012-11-21 09:53:13)

2aŭ: Ŝatata estas lia kri’

http://www.poezio.net/version?poem-id=666&version-id=,1336,1338