1/2

James Krüss,  James Krüss,
Marmelado, ĉokolado  Marmelade Schokolade

tradukita de Manfred Retzlaff

Marmeladon,^{3} ĉokoladon, ĉion vendas mi! Kaj sukeron kaj buteron povas havi vi!

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Prem-butonojn kaj kalsonojn trovas vi en la magazeno. Da fadeno estas tiom ja!

Bird-manĝaĵo kaj frandaĵo, sal’ kaj gras’ kaj gri’, bona pano por la sano estas tie ĉi!

…  …

3aŭ: Marmelado, ĉokolado estas tie ĉi! Kaj sukeron kaj buteron povas havi vi!

2/2

Sinjorino aŭ fraŭlino, servas mi nur vin!^{4} Varo mia estu via! Vi aĉetu ĝin!

Traduko de la Germana poemo “Marmelade Schokolade” de James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-05.

MR-083-3 / Arg-665-1335 (2012-11-21 09:33:09)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02).

Arg-665-1334 (2012-11-20 17:59:49)

Pri la aŭtoro vidu la vikipediajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ James_Kr% C3% BCss kaj http: // www. jameskruess. de/ .

4aŭ: Sinjorino aŭ fraŭlino! Vin nur servas mi! Varo mia estas via, se aĉetas vi!

http://www.poezio.net/version?poem-id=665&version-id=1335,1334