1/1

James Krüss,

Marmelado, ĉokolado

tradukita de Manfred Retzlaff

Marmeladon,^{3} ĉokoladon, ĉion vendas mi! Kaj sukeron kaj buteron povas havi vi!

Prem-butonojn kaj kalsonojn trovas vi en la magazeno. Da fadeno estas tiom ja!

Bird-manĝaĵo kaj frandaĵo, sal’ kaj gras’ kaj gri’, bona pano por la sano estas tie ĉi!

Sinjorino aŭ fraŭlino, servas mi nur vin!^{4} Varo mia estu via! Vi aĉetu ĝin!

Traduko de la Germana poemo “Marmelade Schokolade” de James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-05.

MR-083-3 / Arg-665-1335 (2012-11-21 09:33:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=665&version-id=,1335

3aŭ:

Marmelado, ĉokolado estas tie ĉi!

Kaj sukeron kaj buteron povas havi vi!

4aŭ:

Sinjorino aŭ fraŭlino!

Vin nur servas mi!

Varo mia estas via, se aĉetas vi!