1/2

James Krüss,  James Krüss,
Marmelado, ĉokolado Marmelade Schokolade

übersetzt von Manfred Retzlaff

Marmeladon,^{3} ĉokoladon, ĉion vendas mi! Kaj sukeron kaj buteron povas havi vi!

Argiope Information:

Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Prem-butonojn kaj kalsonojn trovas vi en la magazeno. Da fadeno estas tiom ja!

Bird-manĝaĵo kaj frandaĵo, sal’ kaj gras’ kaj gri’, bona pano por la sano estas tie ĉi!

Sinjorino aŭ fraŭlino, servas mi nur vin!^{4} Varo mia estu via! Vi aĉetu ĝin!

…  …

3aŭ:

Marmelado, ĉokolado estas tie ĉi!

Kaj sukeron kaj buteron povas havi vi!

4aŭ:

Sinjorino aŭ fraŭlino!

Vin nur servas mi!

Varo mia estas via, se aĉetas vi!

2/2

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Marmelade Schokolade” von James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1984-05.

MR-083-3 / Arg-665-1335 (2012-11-21 09:33:09)

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02).

Arg-665-1334 (2012-11-20 17:59:49)

Pri la aŭtoro vidu la vikipediajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ James_Kr% C3% BCss kaj http: // www. jameskruess. de/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=665&version-id=,1335,1334