1/1

Hermann Schmidt,

Sopirplena tago

tradukita de Manfredo Ratislavo

Finiĝas tago, sopiras mi. Mi estas trista pro tio ĉi.

Ĉu rajtos ree ekvivi mi? Grizega estas ja ĉio ĉi.

Vundita estas nun mia kor’! Turmentas ege min la dolor’.

Sed Dio stiras tra ĉio min, la vivon gvidas al bona fin’.

Traduko de la Frisa poemo “En Dai fol Lêngen” de Hermann Schmidt (∗1901-11-10 – †1979-03-10) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994.

MR-264-1a / Arg-65-128 (2003-10-26 01:36:35)

http://www.poezio.net/version?poem-id=65&version-id=,128