1/1

Hermann Schmidt,

Sopirplena tago

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Finiĝas tago, sopiras mi. Mi estas trista pro tio ĉi.

Ĉu rajtos ree ekvivi mi? Grizega estas ja ĉio ĉi.

Vundita estas nun mia kor’! Turmentas ege min la dolor’.

Sed Dio stiras tra ĉio min, la vivon gvidas al bona fin’.

Übersetzung des friesischen Gedichtes “En Dai fol Lêngen” von Hermann Schmidt (∗1901-11-10 – †1979-03-10) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1994.

MR-264-1a / Arg-65-128 (2003-10-26 01:36:35)

http://www.poezio.net/version?poem-id=65&version-id=,128