1/1

Hermann Schmidt,

En Dai fol Lêngen

En Dai fol Lêngen Gair nü tö Jen‘. Min Hart es truurig, Ik se niin Sen.

Wan uur-t jens üders, Dat-k lewi mut? Sa gre es ales Üs Kur üp Fut.

Sa em min Siil es, Sa siir en wilj! Haa-k dit fortiinet Döör en gurt Skilj?

Üüs Hergot stjüürt mi Döör ales hen. Hi föört dit Lewin Tö en gur Jen‘.

Verkinto de tiu ĉi Frisa poemo estas Hermann Schmidt (∗1901-11-10 – †1979-03-10).

Arg-65-127 (2004-02-06 12:49:47)

http://www.poezio.net/version?poem-id=65&version-id=,127