1/2

Christian Richardt,

Lulkanto

tradukita de Manfred Retzlaff

Dormu, infaneto, en cia lul-liteto! Pelas for la muŝojn mi, ke eksonĝu dolĉ ci; dormu, infaneto!

En imago mia korpet’ prosperas cia, el la brakoj de l’ patrin’ vidas mi elkreski cin, en imago mia.

Tion ne forgesu: Memori ci ne ĉesu pri l’ patrina zorg’ por ci; preĝi cin instruis ŝi. Tion ne forgesu!

Estu ci feliĉa! Sed kiel roz’ dorn-riĉa viv’ sen dornoj esta ne. Prenas tiujn mi, por ke estu ci feliĉa.

…

2/2

Kun ridet’ vekiĝu, birdete ci gajiĝu! Mola nest’ ŝirmanta cin estas la patrin sin’; Kun ridet’ vekiĝu!

Traduko de la Dana poemo “Vuggevise” de Christian Richardt (∗1831-05-25 – †1892-12-18) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1987-02.

MR-201-2 / Arg-657-1320 (2012-11-17 19:29:02)

Mi, Manfred Retzlaff, tradukis tiun ĉi poemon en Februaro de la jaro 1987 laŭ la origina danalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=657&version-id=1320