1/1

Christian Morgenstern,

Ĉielir-mateno

translated by Manfred Retzlaff

La origina germana-lingva poemo ne havas titolon.

Bon-aer’ Sur la ter’ Frumatene etendiĝas! Ho maten’! Mia sin’ Plenumiĝu spir-leĝere! Bird-gorĝeto enaere Ankaŭ kante laŭdas vin!

Translation of the German poem “Himmelfahrts-Morgen” by Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1988-05-07.

MR-214-2 / Arg-656-1318 (2012-11-15 13:02:41)

http://www.poezio.net/version?poem-id=656&version-id=1318