1/1

Siegfried Einstein,

Al la aŭtuno

tradukita de Manfred Retzlaff

Ho pentrist’ aŭtun’, restigu vin ankoraŭ tie ĉi! La folion karminigu, ĝis de l’ arbo falas ĝi.

La penikojn enfarbigu, pentru ĉion per purpur’, kaj la pomojn vi ruĝigu, estu bunta la natur’!

Lasu al la papilioj florojn, lumon oran vi; de sopir’ kaj fantazio bildojn pentru vi al mi.

Se la bildon vi finintas, trinku vian vinon ni. Fuĝu, antaŭ ol venintas vintra frosto kaj glaci’!

Traduko de la Germana poemo “An den Herbst” de Siegfried Einstein (∗1919-11-30 – †1983-04-25) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-653-1313 (2012-11-13 18:02:25)

Pri la aŭtoro vidu ankaŭ la retejon https: // sites. google. com/ site/ siegfriedeinstein/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=653&version-id=1313