Inhaltsverzeichnis

Heinrich Heine, Libro de la kantoj, La reveno, I . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Heinrich Heine, Libro de la kantoj, La reveno, I  2/2

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, La reveno, I

tradukita de Manfred Retzlaff

Mian vivon igis hela Dolĉa bildo per radi’ Nun la bildo paliĝintas. En noktego estas mi.^{2}

Kiam estas en malhelo, La infano, timas ĝi; Por forigi la premecon Laŭte kantas tiu ĉi.

Infanece, ne tre plaĉe Kantas mi en malhelec’; Sed la kanto liberigis Min de mia kor-premec’.

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Die Heimkehr, I” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

Arg-714-1435 (2012-12-09 12:12:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=714&version-id=1435

2aŭ:

Mia viv’, per dolĉa bildo Lumigita estis ĝi.

Nun la bildo paliĝintas, En noktego estas mi.