1/1

Hermann Allmers,  Hermann Allmers,
Kampa soleco  Feldeinsamkeit

tradukita de Manfred Retzlaff

Ripozas mi en alta verda gres’ Kaj sendas longan vidon al-etere, La griloj ĉirpas ĉirkau mi sen ĉes’, Ĉirkaŭas min ĉiela blu’ mistere.

Ich ruhe still im hohen, grünen Gras und sende lange meinen Blick nach oben, von Grillen rings umschwirrt ohn’ Unterlass, von Himmelsbläue wundersam umwoben.

Kaj belaj, blankaj nuboj iras jen En la bluego kiel sonĝoj belaj; Mi kvazaŭ jam mortinte ŝvebas en Eternaj kaj trankvilaj spacoj helaj.

Und schöne weiße Wolken ziehn dahin

durchs tiefe Blau, wie schöne stille Träume; -

mir ist, als ob ich längst gestorben bin, und ziehe selig mit durch ewge Räume.

Traduko de la Germana poemo “Feldeinsamkeit” de Hermann Allmers (∗1840-02-01 – †1902-03-09) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-650-1309 (2012-12-18 22:34:38)

Pri la poeto vidu la retejojn http: // www. hermann-allmers. de/ wer_ ist_hermann_allmers. php kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Hermann_Allmers .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Hermann Allmers (∗1840-02-01 – †1902-03-09).

Arg-650-1307 (2012-11-05 21:55:48)

Siehe: http: // gedichte. xbib. de/ Allmers_gedicht_Feldeinsamkeit. htm . Audu ankau: http: // www. youtube. com/ watch? v= Xghye5EhhvA .

http://www.poezio.net/version?poem-id=650&version-id=,1309,1307