Inhaltsverzeichnis

Julius Sturm, La birdo kantas . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Julius Sturm, La birdo kantas  2/2

Julius Sturm,

La birdo kantas

übersetzt von Manfred Retzlaff

Demandas ne la bird’ pri aŭskultad’, kaj la fontan’ ne pri la susurad’, la floro ne, ĉu devos velki ĝi. Ho, zorgu, kor’, ke samon faros vi.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Der Vogel singt” von Julius Sturm (∗1816-07-21 – †1896-05-02) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1983.

MR-052-1 / Arg-731-1475 (2012-12-28 13:39:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=731&version-id=1475