1/1

Annette von Droste-Hülshoff,

Al mia patrino

tradukita de Manfredo Ratislavo

Poemon belan emus fari mi Pri via am’ kaj fideleco via Volonte vekus mi talenton ĉi Por glori vin per io poezia.

Sed kiom ankaŭ pripensadis mi Kaj kiom ankaŭ mi la rimojn metis, De l’ koro ondoj fluis super ĝi, La artan konstruaĵon teren ĵetis.

Nun prenu tiun simplan donon ĉi, Ĉi tiujn simplajn vortojn senornamajn. Animon mian tutan donas mi Kaj kune ĉiujn miajn sentojn amajn.

Traduko de la Germana poemo “An meine Mutter” de Annette von Droste-Hülshoff (∗1797-01-10 – †1848-05-24) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994-12.

MR-263-3a / Arg-64-126 (2004-02-05 09:55:45)

http://www.poezio.net/version?poem-id=64&version-id=,126