1/1

Manfred Retzlaff,

Malfrua autuno

Nebulo griza gutas tra Trankvil’ reganta sur la tero, Kaj estas, kvazau plorus la Chielo pro sufero.

Silentas birda kant-sonor’, La floroj ne plu volas floro, La lasta verdo mortis for; Pro kio nun ne plori.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-647-1303 (2012-11-05 16:19:44)

http://www.poezio.net/version?poem-id=647&version-id=,1303