1/1

August Heinrich Hoffmann,

Vespera kanto

tradukita de Manfred Retzlaff

Surkampare iĝas ree nun vesper’, milde subeniĝas paco de l’ eter’.

Nur de l’ roko bruas rivereta flu’, kaj la akvo fluas ĉiam ĉiam plu.

Ne haltigas iu ĝin je l’ tagofin’, kaj vesper’ neniu ripozigas ĝin.

Mia kor’, senlace strebas ankaŭ vi, vi ripozos pace, nur se volos Di’.

Traduko de la Germana poemo “Abendlied” de August Heinrich Hoffmann (Hoffmann von Fallersleben, ∗1798-04-02 – †1874-01-19) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1988-04-16.

MR-212.1 / Arg-645-1302 (2012-11-04 23:01:54)

Pri la aŭtoro vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ August_Heinrich_ Hoffmann_von_Fallersleben . La melodion verkitan de Christian R. Rinck oni povas aŭdi en http: // www. musicanet. org/ robokopp/ Lieder/ abendwir. html . Pri la komponisto rigardu: http: // de. wikisource. org/ wiki/ ADB: Rinck,_Johann_Christian_Heinrich .

http://www.poezio.net/version?poem-id=645&version-id=1302