1/1

Ludwig Uhland,

La kapelo

übersetzt von Ludwig Lazarus Zamenhof

Supre staras sur la monto La silenta kapeleto, En la valo, ĉe la fonto Ĝoje kantas paŝtisteto.

Sonorado, mortkantado Nun eksonas tra l’ silento, - Haltas knabo en kantado Kaj aŭskultas kun atento.

En la tombojn de l’ monteto El la valo ĉiu venos. Ankaŭ vin, ho paŝtisteto, Oni iam tien prenos.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Die Kapelle” von Ludwig Uhland (∗1787.04.26 – †1862-13-11) ins Esperanto durch Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-639-1288 (2012-11-02 16:27:28)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas ankaŭ en www. literaturo. dk/ kapelo. htm , ene de la listo http: // www. literaturo. dk/ enhavo. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=639&version-id=1288