1/1

Ludwig Uhland,

La kapelo

tradukita de Hans-Georg Kaiser

Supre tronas sur la monto La kapelo en kviet’. En la valherbej’ ĉe l’ fonto Ĝoje kantas paŝtknabet’.

Kun funebra sonorilo Ektimigas mortkantad’. Finas tuj la ĝojjubilo De la knabo ĉe l’ konstat’.

La ĝojintoj post la morto Supren en la tombojn venos Paŝtoknabo, laŭ la sorto, jen ja Morto vin eĉ prenos.

Traduko de la Germana poemo “Die Kapelle” de Ludwig Uhland (∗1787.04.26 – †1862-13-11) en Esperanton de Hans-Georg Kaiser (Cezar, ∗1954-05-21).

Arg-639-1290 (2012-11-02 09:10:10)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // www. cezarpoemtradukoj. cezarpoezio. de/ 213. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=639&version-id=,1290