1/1

Ludwig Uhland,

La kapelo

tradukita de Ludwig Lazarus Zamenhof

Supre staras sur la monto La silenta kapeleto, En la valo, ĉe la fonto Ĝoje kantas paŝtisteto.

Sonorado, mortkantado Nun eksonas tra l’ silento, - Haltas knabo en kantado Kaj aŭskultas kun atento.

En la tombojn de l’ monteto El la valo ĉiu venos. Ankaŭ vin, ho paŝtisteto, Oni iam tien prenos.

Traduko de la Germana poemo “Die Kapelle” de Ludwig Uhland (∗1787.04.26 – †1862-13-11) en Esperanton de Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-639-1288 (2012-11-02 16:27:28)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas ankaŭ en www. literaturo. dk/ kapelo. htm , ene de la listo http: // www. literaturo. dk/ enhavo. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=639&version-id=,1288