1/1

Ludwig Uhland,

Kamparana regulo

tradukita de Manfred Retzlaff

Karulineton serĉu vi Al vi en la somer’, Dum longas tag’, mallongas nokt’ Kaj mildas la aer’.

La dolĉa ligo, vintre jam Firmigitendas ĝi, Por ke en neĝo kaj malvarm’ Ne devu stari vi.

Traduko de la Germana poemo “Bauernregel” de Ludwig Uhland (∗1787.04.26 – †1862-13-11) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2012-12-12.

MR-232-1b / Arg-638-1285 (2012-11-01 21:50:20)

http://www.poezio.net/version?poem-id=638&version-id=1285