1/1

Nikolaus Lenau,

Vintronokto

tradukita de Manfred Retzlaff

Malvarmo regas kaj glaci’. Vaporas mia spiro, kiam Tra l’ neĝo krake paŝas mi; Antaŭen, nur antaŭen ĉiam!

Silentas en soleno ĉio! Prilumas Lun’ piceojn jenajn, Klinantajn en melankoli’ La branĉojn mort-sopiro-plenajn.

Frost! ĝis la kor’ penetru vi, Ĝis varma kaj sovaĝa mia! 3) Ke iam estu pac’ en ĝi, samkiel en arbaro tia!

Traduko de la Germana poemo “Winternacht” de Nikolaus Lenau (∗1802-08.13 – †1850-08-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2003-02-19.

MR-396-1 / Arg-631-1274 (2012-10-26 15:14:44)

Vidu ankaŭ: http: // de. wikisource. org/ wiki/ Winternacht_( Nikolaus_Lenau) .

http://www.poezio.net/version?poem-id=631&version-id=,1274