1/1

August  Graf  von  Platen-

Hallermünde,

August Graf von Platen-Hallermünde,

Malofte viaj pensoj  Du denkst an mich so selten

tradukita de Manfredo Ratislavo

Malofte viaj pensoj okupas sin pri mi; diversas niaj mensoj, diverson celas ni. ^{2} Du denkst an mich so selten, ich denk’ an dich so viel, getrennt wie beide Welten ist unser beider Ziel.

Mi volus tramigradi kun vi tra via land’, sub tendoj tranoktadi kun vi ĉe fora strand’.

Ich möchte beide Welten durchziehn an deiner Hand, bald schlummern unter Zelten, bald gehn von Land zu Land.

Se volas rekompenci per am’ vi tion ĉi poemon, diferenci ja ĉesos ambaŭ ni.

Und willst du mir vergelten durch Liebe dies Gedicht, dann fließt um beide Welten ein rosafarbnes Licht.

Traduko de la Germana poemo “Du denkst an mich so selten” de August Graf von Platen-Hallermünde (∗1796 – †1835) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1993.

MR-260-1a / Arg-62-121 (2003-10-26 00:50:00)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas August Graf von Platen-Hallermünde (∗1796 – †1835).

MR-260-1a / Arg-62-120 (2003-10-26 00:46:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=62&version-id=121,120

2aŭ: alion celas vi.