1/1

Hermann Löns,

Sur la Lujneburga erikejo

tradukita de Manfred Retzlaff

1. Lujneburga erikejo, Vi mirakle bela land’. Tramigrante vin mi trovis Multon ĉe la vojo-rand’. Faleri, falera Kaj juĥajrasa, kaj juĥajrasa, Amatin’, amatin’; Ĉar vi scias tion:ja.

2. Fratoj, ni tintigu niajn Glasojn, ĉar la juna vin’ Netrinkite acidiĝos. Do, ni nun eltrinku ĝin Faleri, falera Kaj juĥajrasa, kaj juĥajrasa, Amatin’, amatin’; Ĉar vi scias tion ja.

3. Kaj la hundoj, ili bojas, La pafilo, knalas ĝi, Ruĝojn cervojn volas ĉasi En arbaro verda ni. Faleri, falera Kaj juĥajrasa, kaj juĥajrasa, Amatin’, amatin’; Ĉar vi scias tion ja.

4. Ho, vi rava belulino, Bildo lakta-sanga vi, Niajn korojn interŝanĝu Ni, ĉar bonas tio ĉi. Faleri, falera Kaj juĥajrasa, kaj juĥajrasa, Amatin’, amatin’; Ĉar vi scias tion ja.

Traduko de la Germana poemo “Auf der Lüneburger Heide” de Hermann Löns (∗1866-08-29 – †1914-09-26) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-624-1261 (2012-10-22 23:12:20)

Pri la aŭtoro vidu la retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Hermann_L% C3% B6ns kaj http: // www. loens-verband. de/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=624&version-id=,1261