1/2

N. N. 34,

Estis plena mia ĉaro

tradukita de Joachim Gießner

1. Estis plena mia ĉaro de maljunulinoj; tra la urbo ili fie sakris tuj sen fino. Do sankte mi nun ĵuru: maljunulinoj ne veturu. Tiru, tiru, ĉeval’, tiru, ĉeval’!

2. stis plena mia ĉaro de maljunaj viroj. Dum veturo tra la urbo sonis aĉaj diroj. Do sankte mi nun ĵuru: olduloj ne plu kunveturu. Tiru, tiru, ĉeval’, tiru, ĉeval’!

3. Estis plena mia ĉaro nur de junulinoj; tra la urbo ili kantis hele kaj sen fino. Do sankte mi nun ĵuru, ke nur knabinoj kunveturu, Tiru, tiru, ĉeval’, tiru, ĉeval’!

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Hab’ mein Wagen” de N. N. 34 en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25). Arg-622-1257 (2012-10-22 07:10:32) Tiu traduko troviĝas en http: // www. esperanto. de/ kantoj/ index-giessner. html sub http: // www. esperanto. de/ kantoj/ kantoj. pdf . Pri Joachim Gießner vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Joachim_Gie% C3% 9Fner .

http://www.poezio.net/version?poem-id=622&version-id=1257