1/1

N. N. 34,  N. N. 34,
Estis plena mia ĉaro  Hab’ mein Wagen

translated by Joachim Gießner

1. Estis plena mia ĉaro de maljunulinoj; tra la urbo ili fie sakris tuj sen fino. Do sankte mi nun ĵuru: maljunulinoj ne veturu. Tiru, tiru, ĉeval’, tiru, ĉeval’!

1. Hab’ mein Wagen voll geladen Voll mit alten Weibsen, Als wir in die Stadt n’ein kamen Hub sie an zu keifen. Drum lad ich all mein Lebentage Nie alte Weibsen auf mein’ Wage’ Hieh, Schimmel, hieh!

2. stis plena mia ĉaro de maljunaj viroj. Dum veturo tra la urbo sonis aĉaj diroj. Do sankte mi nun ĵuru: olduloj ne plu kunveturu. Tiru, tiru, ĉeval’, tiru, ĉeval’!

2. Hab’ mein Wagen voll geladen Voll mit Männer alten, Als wir in die Stadt n’ein kamen Murrten sie und schalten. Drum lad ich all mein Lebentage Nie alte Männer auf mein’ Wage’ Hieh, Schimmel, hieh!

3. Estis plena mia ĉaro nur de junulinoj; tra la urbo ili kantis hele kaj sen fino. Do sankte mi nun ĵuru, ke nur knabinoj kunveturu, Tiru, tiru, ĉeval’, tiru, ĉeval’!

3. Hab’ mein Wagen voll geladen ( voll mit jungen Mäd - ) Voll mit jungen Mädchen Als wir zu dem Tor n’ein kamen Sangen sie durchs Städtchen Drum lad ich all mein Lebentage Nur junge Mädchen auf mein’ Wage’. Zieh Schimmel,zieh!

Translation of the German poem “Hab’ mein Wagen” by N. N. 34 into Esperanto by Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-622-1257 (2012-10-22 07:10:32)

Tiu traduko troviĝas en http: // www. esperanto. de/ kantoj/ index-giessner.

html  sub  http: // www. esperanto.
de/ kantoj/ kantoj. pdf .  Pri  Joa-

chim Gießner vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Joachim_Gie% C3% 9Fner .

Author of this German poem is N. N. 34.

Arg-622-1256 (2012-10-22 07:12:19)

Siehe: http: // ingeb. org/ Lieder/ habmeinw. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=622&version-id=1257,1256