1/1

Hermann Löns,

Aŭdu

tradukita de Manfred Retzlaff

Senviva estas en la mond’ Nenio, ankaŭ la Dezerta seka sablo kaj La roko vivas ja.

Malfermu la okulojn, sed Senvorta tenu vin. Sekretaj aĵoj tiam al Vi eksciigos sin.

Komprenos vi la voĉojn de l’ Estaĵoj ĉirkaŭ vi. Kaj ĉiu sonos, kvazaŭ vin Salutos kore ĝi.

Traduko de la Germana poemo “Höret” de Hermann Löns (∗1866-08-29 – †1914-09-26) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-621-1255 (2012-10-29 22:20:12)

http://www.poezio.net/version?poem-id=621&version-id=1255