1/2

N. N. 32,

Burĝonis rozarbedo

tradukita de Guido Holz

1. Burĝonis roz-arbedo el delikata sin’ laŭ olda kant-heredo, Jiŝaj la origin’; ekĝermis ĉarma flor’ dum frosta vintro-tempo je noktomeza hor’.

2. El virgulin’ beata, mirinda roz-arbed’, elvenis flor’ benata laŭ diro de profet’. Laŭ sankta Di-ordon’ ŝi naskis infaneton por nia sav’ kaj bon’.

3. Kaj ĉi floreto belas, amindas per parfum’; la nokton ĝi forpelas per sia brila lum’, nin helpas el mizer’, el pek’ kaj morto savas; Li, hom’ kaj Di’ en ver’.

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Es ist ein Ros entsprungen” de N. N. 32 en Esperanton de Guido Holz (∗1920 – †1989). Arg-618-1245 (2014-09-07 14:38:29) Tiu ĉi kanto troviĝas en la eklezia Esperanta kantlibro “Adoru”, n-ro 223. Vidu ankaŭ la retejon http: // www. reocities. com/ cigneto/ thctxt/ b/ burgxonis1. html . Pri Guido Holz vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Guido_Holz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=618&version-id=1245