1/1

N. N. 29,  N. N. 29,
Bela tag’  Ein schöner Tag

translated by Joachim Gießner

Belegan tagon ĝuis ni, ho, kia rara grac’! Nur ĝojon puran donis ĝi, senzorga amdonac’.

Ein schöner Tag ward uns beschert Wie es nicht viele gibt, Von reiner Freude ausgefüllt, Von Sorgen ungetrübt.

Kun jubilado de l’alaŭd’ vekiĝis la maten’. Orumis poete ĝin la sun’, la tagon en seren’.

Mit Liedern die die Lerche singt , So fing der Morgen an, Die Sonne schenkte gold´ nen Glanz, Dem Tag der dann begann.

Belega tag’ en harmoni’ pli lumas ol juvel’. Radias, vokas: tiu tag’ vin gvidu al ĉiel’!

Ein schöner Tag voll Harmonie,

Ist wie ein Edelstein,

Er strahlt Euch an und ruft Euch zu, “Heut soll´ t Ihr glücklich sein.”

Kaj kia sorto trafos vin, se venos zorg’ kaj plag’, por ĉiam restos la memor’ je nia bela tag’.

Und was das Schicksal uns beschert, Was immer kommen mag, Es bleibt Euch die Erinnerung , An einen schönen Tag.

Sed krom memoro tiu tag’ ja estas multe pli: Ĉar helpu ĝia varma am’ dum ĉiu temp’ al vi.

.............................................. .............................................. .............................................. ..............................................

Translation of the German poem “Ein schöner Tag” by N. N. 29 into Esperanto by Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-615-1236 (2012-10-17 16:21:57)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la poem- kaj kanto-kolekto http: // www. esperanto. de/ kantoj/ index-giessner. html . La teksto estas kantebla laŭ jena melodio: http: // www. mamas-truhe. de/ lieder/ ein-schoner-tag-ward-uns-beschert. html .

Author of this German poem is N. N. 29.

Arg-615-1235 (2012-10-17 17:21:11)

Die  Melodie  zu  diesem  Lied  siehe:

http: // www. mamas-truhe. de/ lieder/

ein-schoner-tag-ward-uns-beschert. html . Siehe auch: http: // www. golyr. de/ lena-valaitis/ songtext-ein-schoener-tag-553129. html und http: // www. donauschwaben-usa. org/ Ein% 20Sch% C3% B6ner% 20Tag. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=615&version-id=1236,1235