1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Ho, trankvila hor’

tradukita de Manfred Retzlaff

Ho, trankvila hor’, Nun jam venas ĝi, Kvietas ĉies kor’, Kvieta ĉies kor’, Nun dormu bone vi!

En soleco jen Nun susuras ĝi, Regas de l’ nokt’ solen’, Regas de l’ nokt’ solen’ Nun dormu bone vi!

Traduko de la Germana poemo “O du stille Zeit” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2010-12-23.

Arg-606-1220 (2012-10-05 19:21:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=606&version-id=,1220