1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,  Joseph Freiherr von Eichendorff,
O du stille Zeit  Ho, trankvila hor’

übersetzt von Manfred Retzlaff

O du stille Zeit, Kommst, eh wir´ s gedacht über die Berge weit, über die Berge weit Gute Nacht!

Ho, trankvila hor’, Nun jam venas ĝi, Kvietas ĉies kor’, Kvieta ĉies kor’, Nun dormu bone vi!

In der Einsamkeit rauscht es nun sacht, Über die Berge weit, über die Berge weit, Gute Nacht!

En soleco jen Nun susuras ĝi, Regas de l’ nokt’ solen’, Regas de l’ nokt’ solen’ Nun dormu bone vi!

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26).

Arg-606-1219 (2014-04-23 17:36:01)

La poemo estas kantebla lau melodio verkita de Cesar Bresgen (1913 - 1988). Vidu la retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Cesar_Bresgen# Vokalwerke kaj http: // www. volksliederarchiv. de/ text1243. html . La melodio estas audebla en http: // ingeb. org/ Lieder/ odustill. html . La melodio estas aŭdebla en http: // www. youtube. com/ watch? v= UgLzGMBMYy0 .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “O du stille Zeit” von Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2010-12-23.

Arg-606-1220 (2012-10-05 19:21:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=606&version-id=,1219,1220