1/1

Gustav Falke,

Reĝo Somero

tradukita de Manfred Retzlaff

Falas arb-floroj tra la aer’, Kaj la junaj fruktoj ŝvelas. Ridete forpasas Primaver’, Translasas la regnon al la Somer’, Kiu printempon forpelas.

Traduko de la Germana poemo “König Sommer” de Gustav Falke (∗1853-01.11 – †1916-02-08) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-603-1215 (2012-10-02 22:03:31)

http://www.poezio.net/version?poem-id=603&version-id=1215