1/1

Augustin Wibbelt,

De lesten Rausen

Do fällt en Blatt von ’n Baum, Kin Lüftken hät sick reihet. In ’n hellen Sunnenschien De rauden Rausen glaihet.

De Welt is no so schön, Denk nich to viell an muorgen! Wat kummen sall, dat kümp, Drüm mak di kinne Suorgen!

Do fällt en Blatt von ’n Baum! De Sunn, de sinkt in’n Westen. De Rausen do an ’n Struk - Et sind de allerlesten.

Author of this Low German poem is Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14), published 2012-09.

Arg-601-1211 (2013-03-03 14:37:54)

Siehe auch: http: // www. muenster. org/ wibbelt/ . Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la libreto “Augustin Wibbelt, Kleine Westfälische Reihe, Nr. VI/12‘*2”, eldonita en 1957 komisie de “Westfälicher Heimatbund” de Wilhelm Brockpöhler, Hans Riepenhausen kaj Hans Thiekötter. Eldonejo: Aschendorffsche Verlagsbuchhandlung, Münster.

http://www.poezio.net/version?poem-id=601&version-id=,1211