1/1

Augustin Wibbelt,  Augustin Wibbelt,
En Marto  In’n Mäten

übersetzt von Manfred Retzlaff

Tuttage kaj tutnokte vent’ Nun blovas mole tra l’ silent’ Super arbar’ kaj kampoj.

Nu geiht de Wind so week un sacht Den ganzen Dag, de ganze Nacht Üower de Büsk un Wiesken.

Chu floras jam violo-flor? Blovighas chie la odor’ Super arbar’ kaj kampoj.

Mi dücht all, de Vigölkes blaiht: En söten, söten Rüeck, de weiht Üöwer de Büsk un Wiesken.

Kaj kvankam ne videblas flor’ Flareblas jam printem-odor’ Super arbar’ kaj kampoj.

Un wenn man auk kien Blömken süht, Et is kien Twiewel: Fröhjaohr tüht Üöwer de Büsk un Wiesken.

Atentu, baldau vidos vi La tutan pompon chie chi Super arbar’ kaj kampoj.

Giff acht! Du häs’t so baoll nich dacht

Dann ligg de vulle helle Pracht Üöwer de Büsk un Wiesken.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “In’n Mäten” von Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-599-1208 (2012-09-20 15:10:41)

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14).

Arg-599-1207 (2012-09-20 15:01:57)

http://www.poezio.net/version?poem-id=599&version-id=,1208,1207