1/1

Augustin Wibbelt,  Augustin Wibbelt,
In’n Mäten  En Marto

tradukita de Manfred Retzlaff

Nu geiht de Wind so week un sacht Den ganzen Dag, de ganze Nacht Üower de Büsk un Wiesken.

Tuttage kaj tutnokte vent’ Nun blovas mole tra l’ silent’ Super arbar’ kaj kampoj.

Mi dücht all, de Vigölkes blaiht: En söten, söten Rüeck, de weiht Üöwer de Büsk un Wiesken.

Chu floras jam violo-flor? Blovighas chie la odor’ Super arbar’ kaj kampoj.

Un wenn man auk kien Blömken süht, Et is kien Twiewel: Fröhjaohr tüht Üöwer de Büsk un Wiesken.

Kaj kvankam ne videblas flor’ Flareblas jam printem-odor’ Super arbar’ kaj kampoj.

Giff acht! Du häs’t so baoll nich dacht Dann ligg de vulle helle Pracht Üöwer de Büsk un Wiesken.

Atentu, baldau vidos vi La tutan pompon chie chi Super arbar’ kaj kampoj.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14).

Arg-599-1207 (2012-09-20 15:01:57)

Traduko de la Germana poemo “In’n Mäten” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-599-1208 (2012-09-20 15:10:41)

http://www.poezio.net/version?poem-id=599&version-id=,1207,1208