1/1

Hermann Löns,  Hermann Löns,
Witloof  Ĉevoja cikorio
übersetzt von Steve Roski  übersetzt von Manfred Retzlaff

A flower is standing By the side of the way. Light blue is her blossom, Her leaves they are grey.

De l’ vent’ polvkovrita Jen staras herbet’, Kun grizaj folioj, Sed blua floret’.

I came down that road once, Reached my hand out to stay. I looked in your eyes then, But you turned them away.

Mi staris ĉevoje, Atendis je vi, Sed vi la okulojn Forturnis de mi.

You stand by the road now Where the desert winds gust. Your beautiful blue eyes Are blinded by dust.

De l’ polvo kovrita Nun estas la blu’ De viaj okuloj, Kaj brilas ne plu.

You’re waiting that I will Come along as before. Wayside Flower, Wayside Flower, You don’t bloom anymore.

Ĉevoje vi staras, Atendas je mi, Sed vi jam ne floras, ho vojcikori’.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Wegewarte” von Hermann Löns (∗1866-08-29 – †1914-09-26) ins Englische durch Steve Roski.

Arg-598-1206 (2012-09-17 18:45:29)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // ingeb. org/ Lieder/ esstehth. html .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Wegewarte” von Hermann Löns (∗1866-08-29 – †1914-09-26) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-598-1205 (2012-09-17 19:20:47)

Informoj pri la cikorio troveblas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Amara_cikorio .

http://www.poezio.net/version?poem-id=598&version-id=1206,1205