1/1

Ludwig Kimme,

Mia Nordernej’

translated by Manfred Retzlaff

Ho, Nordernej’, mi amas vin El mia tuta kor’. Insulo mia, ravas min De l’ ondoj la sonor’

De l’ maro bru’, de l’ mevoj kri’ Kaj shtormo-kant’ en hhor’! Surkaje promenadas mi Kaj ghojas mia kor’.

Saluton, urbo en la mar’, Che l’ vasta maro-strand’! Post shtorm-rezista digo-bar’ Sekura estas land’.

Kaj chiu, kiu devis de Vi disdeigi sin, Sopiras kaj esperas, ke Li ree vidos vin.

Translation of the German poem “Mein Norderney” by Ludwig Kimme (∗1907-04-07 – †1984-09-03) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1990.

MR-238-1 / Arg-597-1203 (2013-01-08 09:36:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=597&version-id=1203