1/1

Augustin Wibbelt,

Kie estas la Sun’?

tradukita de Manfred Retzlaff

Per nuboj jen malĝoje Tegitas firmament’. Ekploras pluvo foje Kaj daŭre plendas vent’.

Matene kaj vespere Ne vidas lumon mi. La Sun’ foriĝis vere, Mi kredas: Mortis ĝi.

Traduko de la Basgermana poemo “Wo is de Sunn?” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-595-1198 (2012-08-13 19:54:15)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la kajero “Kleine Westfälische Reihe”, Nr. VI/12, eldonita en 1957 de la la eldonejoj “Aschendorffsche Verlagsbuchhandlung” kaj “Deutscher Heimatverlag Bielefeld-Bethel”, komisie de la ligo “Westfälischer Heimatbund”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=595&version-id=,1198