1/1

Klaus Groth,

Vintra amo

translated by Manfredo Ratislavo

La prujno pendis en tili’, tra kiu fluis luma hel’; vidiĝis via dom’ al mi samkiel fe-kastel’.

Tra la fenestro vidis mi en via ĉambro stari vin; en la sunbrilon paŝis vi, malhela vi fein’!

Printempan varmon sentis mi; sed tuj min memorigis la frosteca man-salut’ de vi, ke estis vintro ja.

Translation of the German poem “Winterliebe” by Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1984-02-28.

MR-071-2 / Arg-586-1181 (2012-12-30 18:42:36)

La poemo troviĝas ankaŭ en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Poezio/ vintra_ amo. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=586&version-id=1181