1/1

Joachim Ringelnatz,

Genuo-pendo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Mi pendas de turn-stango kaj kapen fluas la sango. Se estus mi vesperto, mi kaptus insektojn kun lerto, samkiel museto fluganta; dumtage mi estus pendanta en iu angulo malhela, dormante en sonĝo miela. Ho, mia verto – ve-sperto! Sentiĝas al mi la inerto!

- Perversa vespera vesperto - Ne eblas plu! Tra iu tru‘ malsupre en mia kranio elfluas jam mia racio.

Traduko de la Germana poemo “Kniehang” de Joachim Ringelnatz (Hans Bötticher, ∗1883 – †1934) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-02.

MR-034-2 / Arg-584-1177 (2012-05-14 18:39:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=584&version-id=1177