1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,
Nesem vám noviny  Aŭdu, paŝtistoj
übersetzt von N. N. 44  übersetzt von Albrecht Kronenberger

Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

…  …

2/2

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Kommet, ihr Hirten” von Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) ins ĉeĥa durch N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu ankaŭ: http: // archiv. radio. cz/ christmas/ koleda/ k1. html .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Kommet, ihr Hirten” von Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) ins Esperanto durch Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) in 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1460,1142