1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,  Carl Riedel,
Nesem vám noviny  Aŭdu, paŝtistoj  Come, all ye shepherds
tradukita de N. N. 44  tradukita de Albrecht Kronenberger  tradukita de Mari Ruef Hofer

Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Come hark unto me! Go ye to Bethlehem, Jesus to see! Great is the story, Great is His glory, Great is the story, Great is His glory, Be not afraid!

Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

Let us obey now The heavenly voice! Jesus, our Saviour’s born. Come and rejoice! Come every nation, Give adoration, Come every nation, Give adoration, Gifts to Him present!

…  …  …

2/2

K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

Truly the angels Have spoken today: See Mary, Jesus, The stable, the hay! Hear their sweet singing, Round us now ringing, Hear their sweet singing, Round us now ringing, Glory on high!

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en ĉeĥa de N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu  ankaŭ:  http: // archiv. radio. cz/

christmas/ koleda/ k1. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) en 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en la Anglan de Mari Ruef Hofer (∗1858 – †1929) en 1912.

Arg-565-1141 (2010-09-20 10:58:33)

Tiun ĉi angligon de la kanto mi, Manfred Retzlaff, trovis en http: // ingeb. org/ spiritua/ kommetih. html kaj en http: // www. cyberhymnal. org/ htm/ c/ o/ comeayes. htm . Informoj pri la tradukinto, s-ino Hofer, Mari Ruef, troviĝas en http: // www. hymntime. com/ tch/ bio/ h/ o/ f/ hofer_mr. htm kaj en http: // openlibrary. org/ authors/ OL2440634A/ Mari_Ruef_Hofer .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1460,1142,1141