1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,  Carl Riedel,
Nesem vám noviny Venu, paŝtistoj  Aŭdu, paŝtistoj

tradukita de N. N. 44 tradukita de Manfredo Ratislavo tradukita de Albrecht Kronenberger

Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Venu, paŝtistoj, Vi homoj al ni! Venu kaj vidu La filon de Di’! Kristo hodiaŭ Por vi naskiĝis, Via Savanto Li elektiĝis. |: Ne timu vi! :| Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Venu rigardi Vi tion kun ni, Kion promesis Ĉiel-melodi’! Kion vi trovos. Ni diskonigu, Kaj la Sinjoron Ni honorigu! |: Haleluja! :| Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Estas ĝojego Por la paŝtistar’, La sciigaĵo De la anĝelar’: Inter la homoj Nun iĝu paco Kaj sur la tero La Dia graco. |: Al Di’ honor! :| Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

…  …  …

2/2

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en ĉeĥa de N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu ankaŭ: http: // archiv. radio. cz/ christmas/ koleda/ k1. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1982.

MR-014-3 / Arg-565-1140 (2010-09-20 10:01:32)

La  muziknotojn  vi-
du  jen:  http: // www.

lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) en 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1460,1140,1142