1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,  Carl Riedel,
Nesem vám noviny Venu, paŝtistoj Kommet, ihr Hirten

tradukita de N. N. 44 tradukita de Manfredo Ratislavo

Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Venu, paŝtistoj, Vi homoj al ni! Venu kaj vidu La filon de Di’! Kristo hodiaŭ Por vi naskiĝis, Via Savanto Li elektiĝis. |: Ne timu vi! :| Kommet, ihr Hirten, Ihr Männer und Fraun! Kommet, das liebliche Kindlein zu schaun! Christus, der Herr, Ist heute geboren, Den Gott zum Heiland Euch hat erkoren. |: Fürchtet euch nicht! :|

Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Venu rigardi Vi tion kun ni, Kion promesis Ĉiel-melodi’! Kion vi trovos. Ni diskonigu, Kaj la Sinjoron Ni honorigu! |: Haleluja! :| Lasset uns sehen In Bethlehems Stall, Was uns verheißen Der himmlische Schall! Was wir dort finden, Lasset uns künden, Lasset uns preisen In frommen Weisen. |: Allelujah! :|

K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Estas ĝojego Por la paŝtistar’, La sciigaĵo De la anĝelar’: Inter la homoj Nun iĝu paco Kaj sur la tero La Dia graco. |: Al Di’ honor! :| Wahrlich, die Engel Verkündigen heut Bethlehems Hirtenvolk Gar große Freud: Nun soll es werden Frieden auf Erden, Den Menschen allen Ein Wohlgefallen. |: Ehre sei Gott! :|

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

…  …  …

2/2

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en ĉeĥa de N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu ankaŭ: http: // archiv. radio. cz/ christmas/ koleda/ k1. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1982.

MR-014-3 / Arg-565-1140 (2010-09-20 10:01:32)

La  muziknotojn  vidu

jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03).

Arg-565-1139 (2012-12-26 14:08:58)

Vidu ankaŭ la retejon http: // ingeb. org/ spiritua/ kommetih. html kaj la muziknotojn jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 . Aŭdeblas la melodio jen: http: // ingeb. org/ Lieder/ kommetih. mid . Vidu ankaŭ: http: // www. lieder-archiv. de/ kommet_ihr_ hirten-notenblatt_200038. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1460,1140,1139