1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,
Aŭdu, paŝtistoj  Nesem vám noviny
tradukita de Albrecht Kronenberger  tradukita de N. N. 44

Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

…  …

2/2

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) en 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en ĉeĥa de N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu ankaŭ: http: // archiv. radio. cz/ christmas/ koleda/ k1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1142,1460