1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,
Come, all ye shepherds  Aŭdu, paŝtistoj
tradukita de Mari Ruef Hofer  tradukita de Albrecht Kronenberger

Come hark unto me! Go ye to Bethlehem, Jesus to see! Great is the story, Great is His glory, Great is the story, Great is His glory, Be not afraid!

Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Let us obey now The heavenly voice! Jesus, our Saviour’s born. Come and rejoice! Come every nation, Give adoration, Come every nation, Give adoration, Gifts to Him present!

Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

…  …

2/2

Truly the angels Have spoken today: See Mary, Jesus, The stable, the hay! Hear their sweet singing, Round us now ringing, Hear their sweet singing, Round us now ringing, Glory on high!

Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en la Anglan de Mari Ruef Hofer (∗1858 – †1929) en 1912.

Arg-565-1141 (2010-09-20 10:58:33)

Tiun ĉi angligon de la kanto mi, Manfred Retzlaff, trovis en http: // ingeb. org/ spiritua/ kommetih. html kaj en http: // www. cyberhymnal. org/ htm/ c/ o/ comeayes. htm . Informoj pri la tradukinto, s-ino Hofer, Mari Ruef, troviĝas en http: // www. hymntime. com/ tch/ bio/ h/ o/ f/ hofer_mr. htm kaj en http: // openlibrary. org/ authors/ OL2440634A/ Mari_Ruef_ Hofer .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) en 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1141,1142