1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,  Carl Riedel,
Come, all ye shepherds Venu, paŝtistoj Kommet, ihr Hirten

übersetzt von Mari Ruef Hofer übersetzt von Manfredo Ratislavo

Come hark unto me! Go ye to Bethlehem, Jesus to see! Great is the story, Great is His glory, Great is the story, Great is His glory, Be not afraid!

Venu, paŝtistoj, Vi homoj al ni! Venu kaj vidu La filon de Di’! Kristo hodiaŭ Por vi naskiĝis, Via Savanto Li elektiĝis. |: Ne timu vi! :| Kommet, ihr Hirten, Ihr Männer und Fraun! Kommet, das liebliche Kindlein zu schaun! Christus, der Herr, Ist heute geboren, Den Gott zum Heiland Euch hat erkoren. |: Fürchtet euch nicht! :|

Let us obey now The heavenly voice! Jesus, our Saviour’s born. Come and rejoice! Come every nation, Give adoration, Come every nation, Give adoration, Gifts to Him present!

Venu rigardi Vi tion kun ni, Kion promesis Ĉiel-melodi’! Kion vi trovos. Ni diskonigu, Kaj la Sinjoron Ni honorigu! |: Haleluja! :| Lasset uns sehen In Bethlehems Stall, Was uns verheißen Der himmlische Schall! Was wir dort finden, Lasset uns künden, Lasset uns preisen In frommen Weisen. |: Allelujah! :|

Truly the angels Have spoken today: See Mary, Jesus, The stable, the hay! Hear their sweet singing, Round us now ringing, Hear their sweet singing, Round us now ringing, Glory on high!

Estas ĝojego Por la paŝtistar’, La sciigaĵo De la anĝelar’: Inter la homoj Nun iĝu paco Kaj sur la tero La Dia graco. |: Al Di’ honor! :| Wahrlich, die Engel Verkündigen heut Bethlehems Hirtenvolk Gar große Freud: Nun soll es werden Frieden auf Erden, Den Menschen allen Ein Wohlgefallen. |: Ehre sei Gott! :|

…  …  …

2/2

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Kommet, ihr Hirten” von Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) ins Englische durch Mari Ruef Hofer (∗1858 – †1929) in 1912.

Arg-565-1141 (2010-09-20 10:58:33)

Tiun ĉi angligon de la kanto mi, Manfred Retzlaff, trovis en http: // ingeb. org/ spiritua/ kommetih. html kaj en http: // www. cyberhymnal. org/ htm/ c/ o/ comeayes. htm . Informoj pri la tradukinto, s-ino Hofer, Mari Ruef, troviĝas en http: // www. hymntime. com/ tch/ bio/ h/ o/ f/ hofer_mr. htm kaj en http: // openlibrary. org/ authors/ OL2440634A/ Mari_Ruef_ Hofer .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Kommet, ihr Hirten” von Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1982.

MR-014-3 / Arg-565-1140 (2010-09-20 10:01:32)

La muziknotojn vidu jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 .

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03).

Arg-565-1139 (2012-12-26 14:08:58)

Vidu  ankaŭ  la  retejon

http: // ingeb. org/ spiritua/

kommetih. html kaj la muziknotojn jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 . Aŭdeblas la melodio jen: http: // ingeb. org/ Lieder/ kommetih. mid . Vidu ankaŭ: http: // www. lieder-archiv. de/ kommet_ihr_ hirten-notenblatt_200038. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1141,1140,1139