1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,
Venu, paŝtistoj  Nesem vám noviny
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de N. N. 44

Venu, paŝtistoj, Vi homoj al ni! Venu kaj vidu La filon de Di’! Kristo hodiaŭ Por vi naskiĝis, Via Savanto Li elektiĝis. |: Ne timu vi! :| Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Venu rigardi Vi tion kun ni, Kion promesis Ĉiel-melodi’! Kion vi trovos. Ni diskonigu, Kaj la Sinjoron Ni honorigu! |: Haleluja! :| Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Estas ĝojego Por la paŝtistar’, La sciigaĵo De la anĝelar’: Inter la homoj Nun iĝu paco Kaj sur la tero La Dia graco. |: Al Di’ honor! :| K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

…  …

2/2

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1982.

MR-014-3 / Arg-565-1140 (2010-09-20 10:01:32)

La muziknotojn vidu jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en ĉeĥa de N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu ankaŭ: http: // archiv. radio. cz/ christmas/ koleda/ k1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1140,1460