1/1

Ernst Anschütz,  Ernst Anschütz,
Fox, you stole my goosey gander Vulpo, vi anser-ŝtelisto
tradukita de N. N. 24  tradukita de Manfred Retzlaff

Fox, you stole my goosey gander, |: Give him back to me, :| |: Else I’ll call the forest ranger Who’ll shoot you with glee. :| Vulpo, vi anser-ŝtelisto, |: Tuj redonu ĝin, :| |: Alikaze la ĉasisto :| Mortpafigos vin.

He has a long and big shot gun |: He’ll aim at your head, :| |: Down your face, red ink will run And then you will be dead. :| Per la longa ĉaspafilo |: Al vi pafos li :| |:Estas tio ruĝigilo:| Morta estos vi.

Dearest fox, let me advise you |: A thief not to be, :| |: With a mouse you may make do, But leave the goose for me. :| Kara vulpo, pli prefere |: prenu muson vi, :| |: Ne vivtenu von ansere, :| Vin konsilas mi.

Traduko de la Germana poemo “Fuchs, du hast die Gans gestohlen” de Ernst Anschütz (∗1780-10-28 – †1861-12-18) en la Anglan de N. N. 24.

Arg-563-1137 (2010-09-19 17:27:27)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi angligon de la kanto en http: // ingeb. org/ Lieder/ FuchsDuH. html .

Traduko de la Germana poemo “Fuchs, du hast die Gans gestohlen” de Ernst Anschütz (∗1780-10-28 – †1861-12-18) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

MR-000-1 / Arg-563-1136 (2012-12-24 13:54:34)

http://www.poezio.net/version?poem-id=563&version-id=1137,1136