Inhaltsverzeichnis

Jacques Tuinder, Vojon ekiru . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Jacques Tuinder, Vojon ekiru  2/2

Jacques Tuinder,

Vojon ekiru

La mond-karavano

Vojon ekiru al land’ saturita de beno. Revas mil miloj sur vojo pri festa alveno. Se pezas man’, helpos vin samidean’: Kunas ja kor’ kun kompreno.

Urĝas tra montoj, en valoj, kuraĝo kaj rido. Lingvo komuna vin ligas, fratec’, forta fido. En ĉies man’ glaso plenplena kaj pan’: Vi nur disdonu, homido.

Ĉerpu esperon el spert’ kaj inspiraj rakontoj. Vin bonvenigas hejmlando; jam freŝas la fontoj. Do, man’ en man’ marŝu la mond-karavan’: Ravos vin verd’, horizontoj.

Dion kun homoj en paca pilgrimo adoru. Ankaŭ dum ploras l’animo, kantante Lin gloru. Sub Lia man’ mildas eĉ morto, malsan’: Venu, ho Regno, aŭroru.

Verkinto de tiu ĉi Esperanta poemo estas Jacques Tuinder.

Arg-965-1945 (2014-02-04 23:08:44)

Tiu ĉi kanto aperis en la revuo “Dia Regno”, n-ro 4(901), en la jaro 2013. La subtitolon “La mond-karavano” aldonis Albrecht Kronenberger. Ĝi estas kanteble laŭ la kristana religia kanto “Lobe den Herren”. Pri la verkinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Jacques_Tuinder .

http://www.poezio.net/version?poem-id=965&version-id=1945